Геотермальне опалення

В даний час, коли ціни на природний газ, нафту та електрику постійно зростають, геотермальна енергія стає все більш актуальним альтернативним варіантом для власників заміських будинків.

Системи геотермального опалення дозволяють значно економити на теплопостачанні, проте вони дещо складніше в проектуванні, установці та організації роботи, ніж інші типи кліматичного обладнання. Але, завдяки вражаючій ефективності роботи геотермального опалення, воно завоювало популярність у Європі та США.

Геотермальні насоси використовуються вже понад 30 років. У Швеції, за допомогою теплових насосів, синтезують близько 70% теплової енергії. В Англії та Німеччині встановлення мешканцями геотермальних систем опалення дотується державою. А в США законом проголошено обов'язкове використання таких насосів у будинках, що утримуються за рахунок бюджету держави.

геотрем

Опалення за допомогою теплового насоса є найкращим вибором з точки зору екології. Енергія, що видобувається з тепла землі, не забруднює атмосферу, не містить вуглекислого газу.

Така енергія може добуватись у будь-якій необхідній кількості. Зручно й те, що установка, призначена для видобутку цієї енергії, не потребує постійного сервісу та відрізняється досить низькими витратами на експлуатацію.

Близько 98% усієї випромінюваної сонячної енергії акумулюється ґрунтом. Тому навіть у зимовий період у землі є достатньо тепла, яке здатне обігріти будинки. З довкілля виходить до 85% енергії, необхідної для опалення будинку та гарячого водопостачання.

Геотермальна енергія є скрізь і безкоштовна. Витрати на опалення є лише тому, що необхідно оплачувати електроенергію, за рахунок якої працює тепловий насос. Геотермальна енергія може використовуватися і для опалення приміщень, і для обігріву води, а влітку – і для кондиціювання. При геотермальному опаленні з одного кіловата електроенергії отримують від трьох до шести кіловат тепла.

Геотермальне опалення вигідніше дизельного в 7-8 разів, електричного в 4-5 разів, і навіть вигідніше газового. А якщо газ ще не проведений, то тепловий насос – це єдиний альтернативний економічно вигідний варіант.

Щоб забезпечити приватний будинок тепловою енергією потрібен тепловий насос і свердловина.

Принцип геотермального опалення

Принцип дії геотермального опалення дуже простий. У будинку встановлюють тепловий насос, який перетворює енергію землі, повітря або води на тепло, яке потрібне для ГВП та опалення будинку. Місця для теплового насоса потрібні не більше, ніж для звичайного холодильника. Крім цього, установка в нових і старих будівлях теплових насосів значно збільшує вартість такого житла. Витрати на придбання установки та облаштування геотермального опалення окупаються через 2-10 років.

Три факти про геотермальне буріння свердловин