Облаштування свердловин

Говорячи про облаштування свердловини, ми маємо на увазі певний обсяг робіт, який необхідно виконати, щоб витягти воду з артезіанського водоносного горизонту та доставити кінцевому споживачеві. У нього входить не тільки безпосереднє буріння, але й установка обсадних труб, їх герметизація, а також встановлення насосного обладнання для перекачування води.

По закінченні бурових робіт ви отримуєте у своє розпорядження свердловину з трубою, що виступає над поверхнею ґрунту на 30-40 см, та закритою тимчасовою заглушкою. Наступним етапом робіт є прокладання водопровідної мережі та розміщення обладнання.

обустройство

Доступ до чистої води – запорука здоров'я та благополуччя

Висока якість води, що вживається для їжі та пиття, є однією з найважливіших умов збереження здоров'я. За старих часів воду набирали тільки з колодязів і прилеглих природних водойм. Хоча питання забруднення навколишнього середовища ще не стояло так гостро, все ж таки технології водоочищення почали розроблятися сотні років тому.

Сьогодні якісна вода необхідна не лише для здоров'я людей, а й для забезпечення тривалого терміну служби побутової техніки. Індивідуальна водопровідна мережа може включати, крім глибокої артезіанської свердловини, колодязь для накопичення поверхневої та атмосферної води, що використовується в технічних цілях, оскільки якість її зазвичай невисока. Для аналогічних потреб може використовуватися свердловина, що пробурена на пісок – до піщаного водоносного шару. Вода в ній зазвичай дещо чистіша, ніж колодязна, але цього недостатньо для використання її як питна. Найбільш чисту та свіжу воду забезпечує лише артезіанська свердловина.

Устаткування для водопостачання

До переліку обладнання, що забезпечує подачу води до будинку, входять:

  • досить потужні насоси (переважно використовувати сучасну модель Grundfos, Pedrollo, Calpeda, Speroni, Lowara);
  • гідроакумулятор;;
  • автоматика, що керує водоподачею;
  • оголовок, або кришка для свердловини;
  • запірна арматура;
  • витратні матеріали - труба, фітинги, сполучні муфти, трос, кабель, кріплення, зворотні водяні клапани;