Буріння з граніту

Для того щоб видобувати воду в територіях, де з цим є труднощі, найчастіше застосовується метод буріння свердловин. Але одна справа бурити свердловину в піщаному або м'якому ґрунті і зовсім інша - буріння свердловин по твердих породах. Навіть компанії, які спеціалізуються на бурінні свердловин, не завжди мають необхідне обладнання, техніку та навички, щоб виробляти буріння за гранітом. Це особливий вид робіт, який мають проводити винятково підготовлені спеціалісти. Але навіть на таких територіях буріння по граніту – це реально, а значить свердловина забезпечуватиме водою своїх власників.

Гранит

Оскільки граніт відрізняється від піщаного ґрунту, то і якість води відрізняється. Вода в таких свердловинах буває різної якості, але в будь-якому випадку краще води взятої з труб міського або місцевого водоканалу, тому що не містить хлору, іржі та бактерій.

Вода у гранітах надходить із тріщин. Оскільки граніт є водоупором, то на покрівлі кристалічних порід майже завжди є вода, що просочилася крізь верхній шар, який переважно представлений осадовими породами (пісок, глина, суглинки і т.д.). Як правило, верхній шар осадових порід відсікається обсадною трубою і проводиться затрубна цементація для запобігання попаданню верхніх вод у свердловину. Тріщинні води захищені набагато краще, що робить їх основним водоносним горизонтом.

  • Воду одержують із джерел, які пов'язані з поверхневими водами. Це гарантує стабільну кількість води, яка не залежить від пори року і від рівня опадів;
  • Не потрібно використовувати трубу для фільтрації, тому що вся вода у гранітній свердловині проходить очищення природним способом;
  • В результаті виходить свердловина, яка здатна прослужити Вам 50 років і більше, забезпечуючи чистою водою Ваш будинок постійно.

Хоча родючий ґрунт України відрізняється м'якістю та рихлістю, все ж у деяких регіонах ситуація досить складна і саме там найчастіше практикують буріння за гранітом. Серед таких областей:

  • Житомирская;
  • Вінницька;
  • Кіровоградська та інші.

Буріння гранітів наші спеціалісти можуть виконати двома способами. У кожному способі використовуємо обладнання, яке підходить для виконання поставленого завдання.

Перший спосіб. Буріння свердловини в граніті компактною буровою установкою - затребуваний спосіб для власника ділянки, на якому не можна використовувати велику техніку (Наприклад на базі ЗІЛ-131). Така МДБУ без проблем розміщується на ділянці будь-якої площі без порушення ландшафтного дизайну та забезпечує буріння граніту на необхідну глибину.

Другий спосіб. Буріння з використанням самохідної бурової установки (на базі ЗІЛ-131, УРБ-2А2).
Докладніше про буріння
Докладніше про буріння фільтрових свердловин
буріння під теплові насоси